Bez względu na pogodę,
bez względu na porę roku

Sauny Infrared a sauny Tradycyjne
Różnice

 

 

Różnice pomiędzy saunami Infrared a saunami Tradycyjnymi

 

 • ODCHUDZANIE. PROCES POCENIA SIĘ. SPALANIE KALORII
  Głęboka przenikalność fali podczerwonej (4–8 cm) w organizm powoduje, że wydalana jest nie tylko woda (ok. 70% utraty masy ciała), ale także tłuszcz (15–20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne (10–15%). W saunach tradycyjnych, gdzie nagrzewanie jest tylko powierzchowne (skóra), woda stanowi aż 90% utraty masy ciała. Podczas jednej 30-minutowej sesji w saunie Infrared spala się trzykrotnie więcej kalorii (do 900 kalorii), niż w trakcie intensywnego 10-kilometrowego biegu. Promienie podczerwone eliminują nadmiar soli i tłuszczu podskórnego, a nie tylko wodę.
 •  

 • TEMPERATURA. ELIMINOWANIE UCIĄŻLIWEGO, SZKODLIWEGO ZJAWISKA GORĄCEGO CIEPŁA
  Promieniowanie podczerwone w saunach Infrared przy zastosowaniu dwukrotnie niższej temperatury (w saunach Infrared temperatura wynosi 30 do 60°C – w saunach tradycyjnych od 80 do ponad 100°C) wywołuje 2–3 razy wyższy poziom pocenia się w stosunku do tradycyjnej gorącej sauny. To przekłada się na większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokiej temperatury w czasie pobytu w tradycyjnej saunie. Zbyt wysoka temperatura powietrza w saunie jest nazywana szkodliwym zjawiskiem gorącego ciepła lub efektem przegrzania.

  W saunie na podczerwień, przy temperaturze nie przekraczającej 60°C, oddycha się znacznie przyjemniej, seans może trwać do 40 minut. Nie wymaga się przerywania seansu i schładzania w jego trakcie ciała zimną wodą. W saunach tradycyjnych jest to koniecznością.
 •  

 • EMISJA FALI PODCZERWONEJ W SAUNIE INFRARED. EMISJA CIEPŁA W SAUNIE TRADYCYJNEJ
  Niskotemperaturowe sauny Infrared często są mylone z tradycyjnymi saunami suchymi lub mokrymi. We wszystkich rodzajach saun cechą wspólną jest oddziaływanie na ciało ciepłem. W saunach Infrared z dobrymi promiennikami energia promieniowania podczerwonego ogrzewająca nasze ciało jest wchłaniana w 90%, a jej działanie podobne jest do działania słońca. Niewielka część fali ogrzewa przedmioty i powietrze. Sauny na podczerwień są w stanie ogrzać organizm do znacznie większej głębokości (4–8 cm) i bardziej wydajnie niż tradycyjne.


  Tradycyjna sauna, aby wywrzeć na nas swój leczniczy efekt, polega wyłącznie na dwóch zjawiskach rozchodzenia się ciepła: najpierw konwekcja (prądy powietrza), później przewodnictwo (bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą nagrzewaną jedynie od zewnątrz). Stąd można powiedzieć, że sauny tradycyjne działają tylko prozdrowotnie, zaś sauny Infrared leczniczo, z szerokim zastosowaniem szczególnie w rehabilitacji i medycynie estetycznej. Przyjazna temperatura sprawia też, że kąpiel nie jest wyczerpująca dla Twojego organizmu, a dla Ciebie jest chwilą prawdziwej przyjemności – jak wygrzewanie się w słońcu na tropikalnej plaży.
 •  

 • ROZGRZEWKA PRZED ĆWICZENIAMI. ELIMINOWANIE ZAKWASÓW
  Sauny Infrared są polecane szczególnie osobom mającym tzw. zakwasy (bóle mięśni powstałe w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego lub ćwiczeń). Głęboki drenaż fali podczerwonej powoduje niwelowanie w mięśniach nadmiaru kwasu mlekowego, rozluźniając je, natleniając i poprawiając krążenie. Pobyt w saunie Infrared jest bardzo przydatny przed ćwiczeniami rehabilitacyjnymi, a także sportowymi (sportowcy, fitness). Seans może odbywać się w ubraniu. Nawet 10-minutowy czas spędzony w saunie Infrared wyposażonej w promienniki IR C o szerokim polu działania jest skuteczniejszy od intensywnej tradycyjnej rozgrzewki. Ingerencja fali podczerwonej powoduje głębokie rozluźnienie mięśni, dzięki czemu intensywność ćwiczeń może być większa, a mogące nastąpić skutki uboczne w postaci zakwasów są prawie zupełnie eliminowane (modele MedicalSPA Sport – jedyne na rynku). Takich możliwości nie daje sauna tradycyjna.
 •  

 • EFEKT LIFTINGU SKÓRY
  Głęboka ingerencja w ciało fali podczerwonej powoduje odblokowanie porów, pomaga w leczeniu trądziku, wyprysków, łuszczycy, oparzeń, i innych zmian skórnych. Wspomaga prawidłowe oddychanie i natlenianie ciała. Wyraźnie redukuje cellulit. Powierzchowne działanie ciepła w saunach tradycyjnych nie daje tak dobrych efektów liftingujących skóry.
 •  

 • BEZPIECZEŃSTWO
  Oddziaływanie ciepłem regeneruje i oczyszcza organizm. Większość schorzeń źle toleruje (bądź wyklucza) obcowanie w wysokiej temperaturze. Dzięki zastosowaniu innego (niż w saunach tradycyjnych) źródła ciepła – energii promieni podczerwonych, która dociera i przenika do ciała człowieka w niższej temperaturze – możliwe stało się korzystanie z saun nawet osobom ze schorzeniami kardiologicznymi i naczyniowymi oraz dusznościami. Z saun niskotemperaturowych Infrared mogą korzystać praktycznie wszyscy bez ograniczeń wiekowych (patrz przeciwwskazania).
 •  

 • WARUNKI LOKALOWE, MONTAŻ, DEMONTAŻ I OBSŁUGA
  Sauna Infrared (w przeciwieństwie do saun tradycyjnych) nie wymaga adaptacji pomieszczenia (dodatkowej wentylacji), odprowadzenia wody (kanalizacji) czy specjalnego źródła prądu (wystarczy podpiąć kabel pod zwykłe gniazdo 230 V). Niewielkie rozmiary saun INFRARED (od 1 do 2 mkw. – w zależności od modelu) powodują, iż mogą one być montowane praktycznie w każdym miejscu. Nie wymagają stworzenia szczególnych warunków lokalowych (mogą być ustawiane w łazience, sypialni czy pokoju gościnnym). Budowa modułowa sprawia, iż demontaż sauny Infrared jest niezwykle prosty i szybki, przez co jest możliwa (bez pomocy specjalistycznej ekipy montażowej) błyskawiczna zmiana miejsca, w którym sauna jest użytkowana. Sauny na podczerwień są prostsze i wygodniejsze w użyciu w porównaniu z tradycyjnymi saunami.
 •  

 • KOSZTY EKSPLOATACJI
  Sauny Infrared są trzy razy bardziej energooszczędne w użytkowaniu oraz dwukrotnie tańsze w zakupie w stosunku do saun tradycyjnych.

  Działanie sauny Infrared w niskiej temperaturze (od 30 do 60°C) powoduje, że nagrzewa się o wiele szybciej (kilkanaście minut – tradycyjne sauny około godziny). Zapotrzebowanie na prąd jest kilkukrotnie niższe (od 1 zł do 1,5 zł godzinny seans).
 •  

 • WSZECHSTRONNOŚĆ
  Dzięki swojej wszechstronności sauny niskotemperaturowe Infrared mają najszerszy zakres zastosowania: kluby sportowe, fitness, wellness, gabinety kosmetyczne i odnowy biologicznej, siłownie, gabinety rehabilitacyjne i sanatoria, aż po przydomowe pokoje kąpielowe czy łazienki.
 •  

 

 

 

 

wróć do poprzedniej strony

Sauny INFRARED MedicalSPA posiadają pozytywną opinię wielu zagranicznych czasopism medycznych.
W Polsce uzyskały rekomendację Balneologii Polskiej (lidera na rynku europejskim w dziedzinie medycyny
uzdrowiskowej, Wellness & SPA), organu Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej.

Copyright © 2016 Young & Petersson Consulting Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.