Najważniejsze bezpieczeństwo

Sauny Infrared MedicalSPA
Co nas wyróżnia

 

 

Charakterystyka saun MedicalSPA IR C

 

Sercem sauny i dumą prezentowanych modeli MedicalSPA są promienniki IR C (długa fala Infrared) produkowane na rynek niemiecki (najbardziej wymagający rynek europejski) przez czołowego producenta promienników B&L z siedzibą w USA. NOWOŚĆ na polskim rynku!!! Cechuje je równomierne odwzorowanie bezpiecznej dla organizmu fali IR C. W modelach MedicalSPA fala IR C stanowi aż 90 do 98% udziału wszystkich emitowanych fal. To właśnie fala IR C jest odpowiedzialna za lecznicze działanie sauny i komfort termiczny. Aż 90 do 92% (najwyższy współczynnik) ciepła wytworzonego przez promienniki IR C bezpośrednio wnika w ciało, nie ogrzewając otoczenia. To ma bezpośrednie przełożenie na tzw. komfort termiczny i nieprzegrzewanie ciała od zewnątrz (efekt gorącego ciepła obecny w saunach tradycyjnych i saunach Infrared z promiennikami o niskim współczynniku przenikania).

Przyzwyczailiśmy się do faktu, że są samochody kompaktowe mające przeciętne parametry techniczne oraz samochody luksusowe, wyróżniające się wyjątkowością wyposażenia i perfekcyjnymi właściwościami użytkowymi, w których bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Podobnie jest z saunami Infrared. Są modele z wyposażeniem podstawowym, gdzie na ogół instalowane są promienniki o niskim współczynniku przenikania fali do organizmu. Niewiele w swoim działaniu różnią się od dużej mikrofalówki, a ich główną funkcją jest grzanie, często przegrzewanie organizmu. Niejednokrotnie poza dostarczanym ciepłem nie dają one nic dodatkowego. Są też modele, w których owo serce, czyli promienniki, konstruowane przy udziale i pod nadzorem wysokiej klasy specjalistów z dziedziny fizykoterapii, działają łagodnie, dając użytkownikowi najwięcej korzyści, zapewniając coś najcenniejszego – bezpieczeństwo oraz doskonałe właściwości terapeutyczne i lecznicze. Do tych modeli należą sauny MedicalSPA z unikatowymi promiennikami IR C B&L, przecinek mające rekomendację środowiska medycznego.

Na szczególna uwagę zasługują modele saun MedicalSPA Sport. Są polecane osobom borykającym się z problemem tzw. zakwasów (bóle mięśni powstałe w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego lub ćwiczeń). Głęboki drenaż fali podczerwonej powoduje niwelowanie w mięśniach nadmiaru kwasu mlekowego, rozluźniając je, natleniając i poprawiając krążenie. Pobyt w saunie Infrared MedicalSPA Sport jest bardzo przydatny przed ćwiczeniami rehabilitacyjnymi w trakcie pobytu uzdrowiskowego, a także sportowymi (sportowcy, fitness, siłownie). Seans może odbywać się w ubraniu, skuteczny już w temperaturze od 30 do 40°C. Nawet 10-minutowy czas spędzony w saunie Infrared MedicalSPA Sport wyposażonej w promienniki IR C o szerokim polu działania jest skuteczniejszy od intensywnej tradycyjnej rozgrzewki. Ingerencja fali podczerwonej powoduje głębokie rozluźnienie mięśni, dzięki czemu intensywność ćwiczeń może być większa, a mogące nastąpić skutki uboczne w postaci zakwasów są prawie zupełnie eliminowane (modele MedicalSPA Sport – jedyne na rynku).

Dodatkowo sauny MedicalSPA są wyposażone we wszystkie dostępne na rynku nowinki techniczne, dzięki którym satysfakcja z zażywanych kąpieli SPA jest niepowtarzalna. Do produkcji kabin użyto szlachetnych gatunków drewna o działaniu terapeutycznym. Całość wieńczy nowoczesne wzornictwo (przeszklenia – szkło hartowane w powłoce akrylowej). Wyjątkowa dbałość o detale wykończenia sprawia, iż sauny MedicalSPA mogą być zestawiane z luksusowymi meblami w salonie. Jesteśmy głęboko przekonani, że prezentowane modele saun MedicalSPA sprostają potrzebom najbardziej wymagających klientów.

 

 • Ilość promienników:
  kabina 1-osobowa: 4
  kabina 2-osobowa: 5
  kabina 3-osobowa: 6
  kabina 4-osobowa: 5/8
 •  

 • Moc promienników:
  1-osobowa 1370/1550 W
  2-osobowa 1750/1820 W
  3-osobowa 2000/2250 W
  4-osobowa 2220/2350 W
 •  

 • Drewno:
  świerk kanadyjski, cedr czerwony, cedr jasny (selekcjonowane drewno o najwyższej jakości, tylko środkowa część drzewa) o właściwościach przeciwreumatycznych i lipolitycznych. Zabezpieczony przed zabrudzeniem z zewnątrz specjalnym lakierem (lakier wodny) oraz wewnątrz specjalnym olejem do IR. Wygląd wysokiej klasy mebli.
 •  

 • Drzwi:
  szkło hartowane bezosłonowe, akrylowe (zabezpieczone specjalną powłoką nieprzyjmującą wilgoci i zanieczyszczeń), zawiasy chromowane, przeszklenia szyb bocznych – szkło hartowane, akrylowe.
 •  

 • Sterowanie:
  oświetleniem zewnątrz i wewnątrz kabiny; promiennikami – regulacja temperatury oraz nastawienie czasu seansu; jonizatorem i o3; koloroterapią (dodatkowo panel sterowania do ustawień indywidualnych koloroterapii). Prosty w obsłudze panel cyfrowy, podświetlany, umieszczony wewnątrz.
 •  

 • Koloroterapia:
  uzdrawianie kolorami było częścią starożytnej medycyny naturalnej. Obecnie lekarze zaczęli dostrzegać dobroczynny wpływ kolorów na przebieg terapii. Kolory bowiem wywołują w nas – zależnie od barwy – różne reakcje: pobudzają, uspokajają, koją. Jeśli uzupełniamy niedobory energii poprzez naświetlanie odpowiednią barwą, sprawność organizmu wzrasta. Koloroterapia pozwala uzyskać równowagę energetyczną w okresie osłabienia organizmu, pomaga pokonać stres, lęki, zaburzenia snu, optymalizuje procesy przemiany materii, łagodzi ataki migreny, a nawet wspomaga uśmierzanie bólu. Zainstalowana (w modelach MedicalSPA) najnowszej generacji pełnobarwna ledowa koloroterapia ze sterowaniem cyfrowym i wbudowanym programem komputerowym (programy standardowe z możliwością ustawień indywidualnych) pozwala w łatwy sposób wykorzystywać dobroczynne właściwości kolorów w codziennej terapii.
 •  

 • Aromaterapia:
  aromaterapia stosowana w saunach IR MedicalSPA pomaga w leczeniu przeziębień oraz innych schorzeń dróg oddechowych i skórnych. Polega na wprowadzaniu do organizmu naturalnych olejków eterycznych w podwyższonej temperaturze, poprzez drogi oddechowe lub przez skórę. Aromaterapia wykorzystuje lecznicze i terapeutyczne właściwości roślin, z których są wykonane olejki eteryczne. Wspomaga również leczenie schorzeń reumatycznych.

  Modele 1-osobowe mają jedną półkę do aromaterapii, modele dwuosobowe i większe – dwie półki. Dodatkowe wyposażenie: zapas olejków eterycznych IR specjalnie dobranych, tak by wydobywać właściwości terapeutyczne roślin, z których powstały, nawet w niskiej temperaturze.
 •  

 • Jonizacja plus o3:
  zastosowanie najnowszej generacji jonizatora suchego pozwala na pochłanianie nadmiaru szkodliwej wilgoci oraz jonizację powietrza, usuwającą złe jony. Ujemna jonizacja wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i naszą sprawność psychofizyczną – jest to powszechnie uznane i wyjaśnione naukowo zjawisko. Niewielkie ilości ozonu, wydzielane przez jonizatory, zabijają bakterie i zarodniki grzybów znajdujące się w powietrzu, powstałe w wyniku pocenia się w saunie. Dodatkowo (w modelach MedicalSPA) zainstalowany jonizator o3 usuwa toksyny wydzielane przez organizm w trakcie pocenia, powodując oczyszczanie organizmu.
 •  

 • Oświetlenie:
  wewnętrzne – lampa do czytania ledowa, oraz zewnętrzne – lampy ledowe.
 •  

 • Nagłośnienie:
  wbudowane radio z CD odporne na podwyższone temperatury + komplet głośników + antena + plus wyjście na urządzenia zewnętrzne lub dodatkowe głośniki. Opcjonalnie możliwość zamontowania TV z monitorem LCD TFT.
 •  

 • Wentylacja:
  zasuwa ręczna w suficie oraz pobór powietrza z zewnątrz umieszczony w podłodze.
 •  

 • Podłączenie:
  zwykłe gniazdko 230V = niski koszt utrzymania.
 •  

 • Certyfikaty:
  Atest Polskiego Związku Higieny, TUV, certyfikat CE i QC (Quality Craftsmanship).
 •  

 • Serwis:
  pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny saun MedicalSPA Infrared na terenie całego kraju. Gwarancja 12 miesięcy.
 •  

 • Dodatkowe wyposażenie:
  promiennik o szerokim polu oddziaływania IR C zamontowany w ławce szczególnie skuteczny na tzw. bóle menstruacyjne, zakwasy. Szczególnie przydatne jako rozgrzewka przed zabiegami rehabilitacyjnymi oraz ćwiczeniami sportowymi (sport, fitness) – koszt dodatkowy jednego promiennika-500 zł. Modele MedicalSPA Sport są wyposażone tylko w promienniki IR C o szerokim polu oddziaływania.
 •  

 • Koszty transportu:
  nieodpłatnie (dotyczy zamówień złożonych do końca marca 2011 roku). Standardowy koszt dostawy 300–400 zł w zależności od modelu.
 •  

 • Koszt montażu:
  nieodpłatnie (dotyczy zamówień złożonych do końca marca 2011 roku). Standardowy koszt montażu 500–600 zł w zależności od modelu.
 •  

Oferowane modele na pewno sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Każdy szczegół został zaprojektowany i sprawdzony przy udziale doświadczonych specjalistów z dziedziny medycyny fizykalnej, rehabilitacji i medycyny estetycznej. W szczególności elementy grzejne (promienniki IR C B&L), lampy do koloroterapii oraz system aromaterapii. To wszystko po to, by umilić domowe seanse SPA i zapewnić pełne bezpieczeństwo i najwyższe efekty terapeutyczne.

Kabiny wszystkich modeli są wykonane ze środkowej części pnia świerku kanadyjskiego, cedru czerwonego i cedru jasnego – najszlachetniejszych gatunków drewna o właściwościach przeciwreumatycznych i lipolitycznych, skutecznie wspomagającego proces rehabilitacji związanej ze schorzeniami reumatycznymi oraz wspomagającego odchudzanie i poprawę kondycji skóry.

Montażem i doradztwem na miejscu u klienta zajmują się wykwalifikowani serwisanci, zadaniem których jest zaprezentowanie możliwości konkretnych modeli oraz szkolenie z zakresu codziennej eksploatacji. Oni też zapewnią stałą opiekę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną.

 

 

 

 

wróć do poprzedniej strony

Sauny INFRARED MedicalSPA posiadają pozytywną opinię wielu zagranicznych czasopism medycznych.
W Polsce uzyskały rekomendację Balneologii Polskiej (lidera na rynku europejskim w dziedzinie medycyny
uzdrowiskowej, Wellness & SPA), organu Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej.

Copyright © 2016 Young & Petersson Consulting Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.